Skip Ribbon Commands
Skip to main content
ورود به سایت
طبیعت مظهر وجود خالق زیبائی هاست
تعیین شعار سال 1397 از سوی مقام معظم رهبری
تنوع زیستی خراسان رضوی
امروز 30 اردیبهشت 1398
اوقات شرعی به افق مشهد
اذان صبح: 03:41
طلوع خوردشید: 05:22
اذان ظهر: 12:28
غروب خورشید: 19:35
اذان مغرب: 19:55
نیمه شب شرعی: 23:38

00:00:00 مانده به
سرعت باد: East 33kph
نقطه شبنم: ° 0
رطوبت: ° 47%
شاخص ماورای بنفش: 0
میدان دید: 10.0kph
فشار: 30.04in
احتمال بارش باران: 0%
مشهد
11°c

اخبار سازمان حفاظت محیط زیست

6 شکارچی غیر مجاز در مشهد دستگیر شدند

تورج همتی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

ارتباط با مدیر کل
تعداد بازدید: 92
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
6 شکارچی غیر مجاز در مشهد دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از دستگیری  3 گروه شکارچی متخلف و کشف اجزاء  2راس قوچ و میش وحشی در مشهدخبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، ابوالفضل شعبانی درتوضیح این خبر گفت:مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان 6 متخلف شکار و صید را درقالب سه گروه مجزا درمشهد دستگیر و از آنها  اجزا ء و لاشه 2 راس قوچ و میش وحشی  و نیز 9 قطعه کبک وحشی کشف و ضبط کردند.
وی ادامه داد: گروه نخست که با دام و تور در ارتفاعات  منطقه حفاظت شده هزار مسجد در حال صید پرند گان وحشی بودند با همکاری پاسگاه انتظامی گوجگی دستگیر و از آنها لاشه 4 قطعه کبک وحشی و 5 قطعه کبک شکاری که بعنوان طعمه استفاده می شد کشف  و برای متخلفین تشکیل پرونده و به مراجع قضایی معرفی شدند.
شعبانی افزود:پیرو گزارشات موثق واصله مردمی به یگان حفاظت مبنی بر شکار جانوران وحشی و اختفای آنها در دو منزل مسکونی در مشهد، ماموران یگان حفاظت موضوع را بررسی و پس از دریافت مجوز قضایی برای بازرسی از منزل افراد مضنون، اجزاء دو راس گونه قوچ و میش وحشی کشف  کردند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ضمن اشاره به اینکه برای متخلفین پرونده مجزا تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده اندگفت: متخلفان باید مبلغ 218 میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به حساب  جرایم شکار و صید واریز کنند.